Чи можна пити етиловий спирт людині?

Чи можна пити етиловий спирт людині?

Бувши підлітками, багато хто чув розповіді про людей, які вживали чистий спирт. Зазвичай подібні історії підозріло нагадують байки, які розповідають про події, учасників яких знайти практично неможливо.

Випити чистий спирт не складе жодних труднощів, проте складно передбачити наслідки, які в кращому разі стануть неприємними, оскільки подібна бравада більш ніж сумнівна, а харчуватися нормальною їжею не вийде приблизно тиждень.

Спробуємо розібратися, чи можна пити етиловий спирт, і які наслідки не забаряться. Варто врахувати, що йтиметься лише про харчовий етанол, оскільки технічний спирт несе реальну та смертельну небезпеку для організму. Вживати денатурат та подібні до нього продукти технічного етанолу категорично не можна, якщо Ви хочете зберегти своє здоров'я та зберегти життя.

Що таке чистий спирт?

Вважається чистим етанол, попередньо не розведений водою. Такий продукт має концентрацію 95% і вище, проте поняття «чистий» абсолютно не відображає кількість домішок у його складі.

Чистим можна сміливо вважати спирт вищого очищення та етанол класу «Альфа», проте вони мають різну концентрацію домішок, що залишилися в напої після процесу перегонки.

Що буде, якщо випити чистий спирт?

Що буде, якщо випити чистий спирт?

Багато хто знає, що, якщо випити чистий спирт, горло починає роздирати кашель. Така реакція виникає після подразнення слизової оболонки. Порожнина рота і стравохід мають захист від травмування гарячою їжею, проте від вживання спиртних напоїв з міцністю в 60% захисту не існує.

Якщо йдеться про чистий спирт, його концентрація значно вища, вживання такого продукту загрожує хімічним опіком невеликого ступеня. Подібні травми гояться за кілька днів, проте Ви постійно відчуватимете неприємні відчуття під час їди.

Важливо! Набагато важчими будуть наслідки за наявності захворювань шлунка чи кишечника. Потрапляння в шлунок чистого спирту провокує загострення гастриту, може спричинити серйозні проблеми за наявності виразки, оскільки чистий алкогольний продукт агресивно впливає на тканини шлунка.

Чи можна пити розведений етиловий спирт із водою?

Пити розведений етиловий спирт можна абсолютно без остраху за власне здоров'я. Це абсолютно безпечно, якщо не зловживати алкоголем. Етиловий спирт з водою розбавляється приблизно навпіл, після чого міцність отриманого напою буде подібна до звичайної горілки.

Етанол можна розвести натуральним соком, фруктовим морсом або компотом. Не варто користуватися для цього газованими напоями, оскільки разом зі спиртом вони здатні швидко привести людину до сп'яніння.

Чи безпечно вживати етанол із міцністю в 70%, чи краще також скористатися водою? Простіше сказати: небажано пити його без розведення, оскільки спиртне, що має міцність понад 50%, може згубно впливати на людину.

Який спирт можна пити людині, а який не можна?

Для господарських цілей люди використовують різні види спирту, найпоширенішими серед яких стали етанол та метанол. Саме останній належить до технічних.

Потрапивши до організму людини, такий напій здатний призвести до тяжких, а іноді й непоправних наслідків. Вживаний метанол впливає на нервові закінчення, що може призвести до втрати зору, порушення дихальної функції, у тяжких випадках – до смерті.

Який спирт можна пити, етиловий чи метиловий?

Який спирт можна пити етиловий чи метиловий?

Вживати без безпеки для здоров'я можна лише харчовий етанол, виготовлений суто для таких цілей. Його використовують для виробництва спиртних напоїв та цілого ряду харчових продуктів.

Будь-який вид етанолу, що випускається, підлягає маркуванню, на якому обов'язково відзначається вид продукту: технічний, харчовий або медичний. Харчовий спирт має клас якості, іноді наголошуються нюанси його виробництва.

За своїм виглядом, ароматом та смаковими параметрами метанол фактично не відрізняється від питного спирту. Метиловий спирт застосовують для виробництва фарб та розчинників. Приймання лише 10 мл технічного спирту загрожує сліпотою, при цьому 50 мл можуть викликати летальний кінець.

Існує кілька симптомів інтоксикації:

  • поява чорних «мушок» в очах;
  • підвищення слиновиділення;
  • приступи блювання;
  • порушення координації під час руху;
  • перепади тиску.

Слід знати, що етиловий спирт також поділяється на харчовий та технічний. Останній не менш небезпечний, адже в його складі можуть бути шкідливі домішки, і навіть той же метанол. Етиловий спирт для технічних цілей зазвичай називають денатуратом чи деревним спиртом.

Які ще види спирту не можна пити?

Сьогодні в аптечній мережі пропонуються різні види спирту, які зазвичай використовуються зовнішньо. Багато людей запитують, який спирт можна пити із пропонованих в аптеках.

Відповідь – тільки класичний медичний спирт, якщо ви не ворог власному здоров'ю. Масштаб можливих наслідків знаходиться в безпосередній залежності від того, яка саме речовина була додана до спиртової настойки.

Найпоширеніші варіанти медичного спирту:

  1. Ізопропіловий. Використовується для дезінфекції як активний антисептик. Неможливо назвати ізопропіл отрутою, проте наслідки його приймання внутрішньо не можна порівняти за тяжкістю із застосуванням етанолу. Причина полягає в тому, що потрапляючи в організм, ізопропіл змінюється, стаючи ацетоном. Рівень токсичності речовини перевищує в 3,5 раза показник етанолу, при цьому п'янкий ефект після пиття посилюється у 10 разів.
  2. Мурашиний. Є сумішшю, що складається з етанолу і мурашиної кислоти, яка відома як досить токсична речовина. Потрапивши на шкіру, кислота здатна спричинити опік. У препараті, що реалізується, концентрація її невисока, всього лише 1,4%, тому серйозних наслідків вживання спирту не принесе. Однак пити його не рекомендується - кислота сильно дратує стінки шлунка та кишківника, що загрожує гастроентеритом. Крім того, подібний спирт має вкрай неприємний смак.
  3. Камфорний. Спиртовий розчин, що складається з алкалоїдів камфори рацемічної. Висока токсичність речовини залишає її лише для зовнішнього користування. Якщо випити такий напій, може настати сильне отруєння, яке супроводжуватиметься діареєю, блюванням та нудотою.
  4. Саліциловий. Використовується лише зовнішньо, оскільки кислота у його складі згубно впливає шлунок.
  5. Борний. Ідеальний антисептик, але при вживанні внутрішньо руйнує нирки та шлунково-кишковий тракт.
  6. Нашатирний. Навіть вдихання препарату здатне отруїти людину, вживання всередину категорично забороняється.

Чи безпечно пити медичний спирт?

Чи безпечно пити медичний спирт?

Краща якість медичного спирту – не більше ніж міф. Особливої різниці з харчовим етанолом немає. Сировиною для його виробництва є картопля і зернові культури.

Пити розведений медичний спирт можна, оскільки він обов'язково проходить ретельне очищення від домішок. Ідеально використовувати медичний етанол для домашньої горілки, для цього розвести його водою наполовину. Можна використовувати подібний продукт для створення лікувальних настоянок, але потрібно бути впевненим, що саме цей етанол виготовлено на фармацевтичному підприємстві.