Як приготувати домашню горілку зі спирту?

Як приготувати домашню горілку зі спирту?

Щоб приготувати горілку в домашніх умовах, недостатньо лише змішати спирт із водою, оскільки кінцевий розчин матиме лише віддалену схожість із якісними магазинними аналогами, у ньому буде відсутній традиційний смак та аромат. Для створення звичної горілки із подібної водно-спиртової суміші потрібно цей розчин підготувати особливим чином.

Існує безліч рецептів того, як зробити домашню горілку, проте технологія виробництва багато схожа. Проте кожен виробник має свої секрети створення традиційного продукту. Вартість подібного напою буде набагато нижчою від магазинних аналогів, зате якість не викличе жодних сумнівів.

Як зробити горілку з етилового спирту в домашніх умовах?

Приготувати горілку із спирту неможливо без наявності головних інгредієнтів – спирту та води. Перемішувати їх необхідно у певних пропорціях, щоб забезпечити напою відповідний градус міцності.

Важливо, щоб кінцевий продукт мав відповідний смак, тому всі компоненти мають бути високої якості. Зробити горілку із етилового спирту в домашніх умовах можна лише зі спирту дорогих сортів та чистої води.

Вибираємо спирт для приготування горілки

Харчовий спирт для приготування горілки

У процесі вибору спирту варто орієнтуватися на його тип, оскільки найбезпечнішими є медичний та харчовий етанол. Важливо врахувати, що саме останній вважається більш відповідним для вживання, піддається ретельному очищенню, що покращує аромат і смакові характеристики. А оскільки смак домашнього напою залежить від якості спирту, заощаджувати на цьому небажано.

Можна вибирати з наступних варіантів:

  1. «Пшенична сльоза». Сорт найвищої якості, що виготовляється з добірної пшениці. Продукт проходить ретельне очищення за допомогою інноваційних технологій – використання нанофільтрів або очисних установок, збагачених сріблом. Має лише один недолік – високу ціну.
  2. «Альфа». Високоякісний спирт, сировиною для якого можуть бути пшениця чи жито. Містить щонайменше домішок, проходить ретельне очищення.
  3. «Люкс». Доступний вид етанолу, що виготовляється з картоплі або подібної сировини, що містить крохмаль. Досить непоганий варіант для виробництва домашньої горілки.
  4. «Екстра». Найбільш дешевий спирт, що виробляється з відходів сировини, що містить крохмаль, може підійти далеко не завжди, і то після додатково проведеного очищення і пом'якшення отриманого напою.

Як вибрати воду?

Бутильована вода

Від якості води залежить смак, м'якість та чистота отриманого продукту. Щоб зробити горілку, потрібна вода, позбавлена ​​мінералів та солей.

  • Стандартна вода із водопроводу. Не дуже вдалий варіант, оскільки жорсткість її часто буває підвищена.
  • Артезіанська або колодязна вода. У таких джерелах часто буває чиста вода, проте варто врахувати кілька факторів, що впливають на появу в ній різних домішок: тривалий період застою води в системі, попадання повітря. Перед використанням таку воду краще аналізувати.
  • Прокип'ячена або дистильована вода. Взагалі, не підходить для виробництва горілки, оскільки погано перемішується зі спиртом.
  • Вода у пляшках. Попередньо перед покупкою варто оцінити концентрацію в ній солей та мінералів. Ідеально підходить очищена вода із магазинів дитячого харчування.

Спосіб приготування домашньої горілки зі спирту

Приготувати домашню горілку зі спирту можна різними способами:

Холодний спосіб

Найпростіший варіант приготування горілки зі спирту в домашніх умовах - змішати спирт з водою до отримання напою з міцністю 40%. Щоб його отримати, потрібно правильно розрахувати необхідніші пропорції.

Припустимо, за наявності спирту з міцністю 90% співвідношення інгредієнтів складе 1 до 1,3, щоб розбавити 100 мл етанолу, потрібно 130,8 мл води. Грамотно розрахувати пропорції допоможе всім відомий калькулятор самогонника або таблиця Фертмана:

Таблиця Фертмана для приготування горілки зі спирту

Для пом'якшення в розведений розчин необхідно додати ще один компонент. Класичний рецепт горілки пропонує при цьому глюкозу. При цьому кінцеве співвідношення інгредієнтів виглядатиме так: 1,25 л етанолу з міцністю 96% розбавляється 2 л води та додається 40 мл глюкози.

Етапи виробництва:

  1. Всі компоненти містяться в одну ємність, при цьому саме спирт необхідно вливати у воду.
  2. Ретельно все перемішати, закоркувати ємність і гарненько струсити кілька разів.
  3. Відправити в холодильник на кілька днів.
  4. Спробувати кінцевий продукт, розлити по пляшках.

Гарячий спосіб

Саме цей варіант радять фахівці для приготування горілки. Він має на увазі попереднє нагрівання всіх компонентів, що додасть напою м'якості на смак.

Увага! Спирт - продукт легкозаймистий, тому в роботі з ним потрібна особлива обережність. Підігрів етанолу виробляють на електричній плиті, щоб уникнути контакту з відкритим вогнем.

На 650 мл добірного спирту з міцністю в 96% знадобиться 1,2 л води, цукор-пісок 1 чайну ложку, трохи лимонної кислоти. Близько 40 мл води потрібно відлити окремо для перемішування компонентів. Потім перемішати і встановити на плиту. Нагріти до 70 градусів, під час нагрівання ємність не потрібно накривати. Остудити суміш до 50 градусів, тепер накрити і відставити до повного остигання.

Кілька днів зберігати ємність у холодному місці, після чого розфасувати у пляшки.

Перегонка отриманої суміші

Перегон горілки в домашніх умовах

Особливі кустарні фахівці запевняють, що перегонка водно-спиртової суміші додасть кінцевому продукту м'якості. Для приготування сортування потрібно змішати 3 л води з 2 л чистого спирту і додати трохи вугілля.

Суміш заливається в скороварку, здійснюється перегонка продукту на середню потужність. Відбору підлягатимуть лише 2 перші літри отриманої рідини. Решта – так звані «хвости» збираються окремо для додаткової дистиляції. Виготовлений ректифікат розбавляється до 40%, легко виміряти спиртоміром. В результаті на виході 4 літри приємної горілки, що має традиційну міцність та характерний аромат.

Як пом'якшити домашню горілку?

В результаті звичайного перемішування спирту з водою виходить суміш, що має жорсткий смак, яка підлягає пом'якшенню.

Зробити горілку зі спирту з певною м'якістю можна, якщо додати:

  • Цукровий пісок, а краще сироп, ідеально додати палену карамель, для цього обсмажити зволожений цукор на сковороді.
  • Звичайну глюкозу, яка продається в аптеці. З розрахунку 3 г порошку або 20 мл розчину на кожен літр отриманого продукту.
  • Фруктозу. Компонент можна знайти у відділах правильного харчування, 0,5 чайної ложки за кожен літр напою.
  • Гліцерин харчовий. Приблизно 5 мл на 1 л горілки.
  • Лимонну або аскорбінову кислоту – до 5 г на кожний літр.

Як фільтрувати горілку в домашніх умовах?

Не надто приємний смак готового напою вимагатиме додаткової фільтрації, проте необхідно знати, що подібний процес знижує міцність алкоголю приблизно на 2 градуси. Для отримання продукту зі стандартною міцністю потрібно спочатку змінити пропорції для отримання напою в 42-43 градуси.

Найпоширеніший спосіб очищення - звичайним вугіллям. Досвідчені винороби використовують для цього березове вугілля. Іноді застосовують кокосове вугілля, воно набагато краще, але коштує набагато дорожче. Можна взяти для очищення чисте вугілля, призначене для мангалів, або таблетки, що використовуються для розпалювання.

Спосіб абсолютно нескладний – на 0,5 літра напою знадобиться столова ложка вугілля, яке подрібнюється та висипається всередину. Потім змішується і коштує приблизно 2 дні, після чого зливається рідина без осаду.

Є інші способи очищення, добре відомі фахівцям:

  • Молоко. Додати 15 мл молока низької жирності на 1 літр напою, після чого утвориться осад.
  • Звичайна марганцівка. 1 г речовини додається до 1 л алкоголю. Напій відстоюється тиждень, після чого фільтрується за допомогою вугілля.
  • Яєчний білок. Використовується для горілки з міцністю 46% і спиртової основи 60-90%. Для білка збити з водою, вилити в продукт і чекати на появу осаду протягом тижня.
  • Олія. У напій додається рослинна рафінована олія з розрахунку 100 мл на кожний літр продукту. Отриманий напій добре струсити, після чого він тиждень відстоюється. Потім алкоголь обережно зливається за допомогою трубочки.
  • Харчова сода. Додається 10 г на літр напою, отримана суміш коштує не менше ніж добу, після чого фільтрується через ватяні диски.
  • Низька температура. Поставити напій на відстоювання в холодний кут, обов'язково простежити, щоб він не замерз.

Рецепти домашньої горілки зі спирту

Традиційну та смачну горілку можна виготовити в домашніх умовах, якщо додати всілякі спеції та ароматні трави.

Рецепти домашньої горілки зі спирту

Рецепти приготування домашньої горілки зі спирту:

  1. Імбирна. Корінь імбиру натерти, залити 1 л напою, дати відстоятися 2 тижні, після чого профільтрувати.
  2. Медова. Приблизно 2 столові ложки натурального продукту на 1 літр горілки відстоювати в кімнаті протягом тижня, після чого процідити.
  3. Анісова. 20 г насіння анісу, по 5 г бадьяну та фенхелю, паличку кориці – все це додати в 1 літр горілки, відставити на 10 днів, щоб настоялася, потім профільтрувати.
  4. Лимонна. Суху цедру з половинки лимона додати 1 літр напою, наполягати протягом 2 тижнів.