Як приготувати домашню журавлинну настоянку на спирту?
Маленька вічнозелена рослина журавлина багато років по праву визнається однією з найкорисніших ягід. Виробники домашніх настоянок цінують її за здатність нейтралізувати спиртовий запах та пом'якшувати смак напою.
Настоянка журавлини на спирту має міцність приблизно 45-55º, п'ється вона напрочуд легко. Крім того, наполягання на спирті максимально зберігає корисні якості ягід. Цього дуже складно досягти в процесі варіння варення, джему, приготування морсу.
Люди прозвали напій «журавлиною». Популярні рецепти настоянки з журавлини зберігаються багатьма поколіннями. Ароматний напій на журавлині припаде до душі багатьом за свої корисні якості та приємну насолоду ягід, що супроводжується легкою кислинкою.
Інгредієнти для приготування настоянки журавлини на спирту
Наливки та настоянки виготовляються зі свіжих та заморожених ягід, які попередньо доведеться розморозити, щоб ретельно розім'яти. Непоганий варіант - використовувати зворушені морозом журавлину, яка була зібрана на початку весни. З таких ягід вийде винятково ароматний і дуже смачний продукт.
В Україні журавлину знайти не так просто. Однак, щоб приготувати журавлинну настоянку на спирту, потрібно не більше 3-4 склянок цієї ягоди. Вона має кислий смак, тому настоянка журавлини на спирту має на увазі додавання цукру. За бажання замість нього можна додати мед або фруктозу.
Звичайно, саме кислинка стала причиною великої любові до настоянки, тому дуже важливо не перестаратися із цукром. У процесі приготування можна зовсім не додавати. Якщо напій буде дуже кислим, можна долити цукрового сиропу.
Популярні рецепти алкогольних напоїв з журавлини не включають великий список інгредієнтів, але, якщо є бажання, в таку настоянку легко додати імбир, корицю, ванілін.
На чому краще настоювати журавлину в домашніх умовах?
Для основи відмінно підійде хороший харчовий спирт, горілка або чистий самогон. Якщо останній Ви не робите самі – з його використання краще не ризикувати. Напій, настояний на горілці, досить дорогий, крім того, навіть елітні сорти горілки іноді грішать сильним «хімічним» присмаком.
Ідеальний вибір – питний спирт, міцність та склад якого не викликає сумнівів. Домашня журавлинна настоянка на спирту вийде найсмачнішою, якщо для виробництва вибрати спирт сорту «Альфа» або «Пшенична Сльоза», що не має домішок і неприємного присмаку, здатного зіпсувати ягідний букет.
Рецепти домашньої настоянки з журавлини на спирту
Представляємо найбільш популярні рецепти журавлини на спирті в домашніх умовах.
Класична журавлинна настоянка на спирту
Як зазвичай трапляється, найпростіший варіант стає найкращим. Журавлинна настоянка на спирту, зроблена за цим рецептом - ідеальний спосіб приготування напою в домашніх умовах. Щоб приготувати журавлину на спирті потрібна ємність, качалка, склянка стиглих ягід та 500 мл алкогольної основи.
Як готувати:
- Добре вимити та перебрати журавлину. Потовкти ягоди, щоб віддали сік, для цього відмінно підходить качалка.
- Додати спирт, відставити ємність у затемнене місце.
- За 2 тижні відфільтрувати, отриману рідину відстоювати кілька хвилин, потім пропустити її крізь вату.
Готовий продукт вже придатний для вживання, проте краще дати напою ще 2 тижні для настоювання. Продегустуйте настоянку, якщо вона дуже кисла, засипте в неї 1 столову ложку цукру.
Журавлина на спирту без цукру
Несолодка журавлина на спирту набагато суворіша, має яскраво помітну кислинку і має пристойну міцність - до 60%. У процесі пиття не відчувається міцність і смак спирту, тому слід бути максимально акуратним. Дуже хороша настоянка у вигляді аперитиву, щоб спричинити апетит. Цей рецепт журавлинної настойки допускає використання переморожених чи весняних ягід.
Готується напій так:
- 500 г сировини ретельно розім'яти, скласти у відповідну ємність. Якщо не хочеться морочитися з проціджуванням, можна всі ягоди проткнути голкою. Тоді сировину можна буде використати ще раз.
- У готову суміш долити приблизно 120 мл води та розбовтати.
- Влити 500 мл спирту, добре розмішати, поставити в затемнене місце.
- За 14 днів відцідити. Якщо ягоди проткнули голкою – просто злити. Продукт готовий до вживання.
Як зробити домашню настоянку з журавлини з прянощами?
Якщо всі традиційні варіанти вичерпані, а хочеться оригінального, чудово підійде рецепт домашньої настоянки на журавлині з додаванням прянощів.
- Щоб зробити настоянку із журавлини, 700 г свіжих ягід потрібно розім'яти, додати 1 ч. л. калгану. Його можна придбати в аптеці.
- Додати склянку спирту і ретельно розмішати. Добре запечатати.
- Відставити для настоювання у затемнене місце на 2 тижні.
- Закип'ятити склянку води, висипати склянку цукру, проварити сироп кілька хвилин у скипілій воді, потім охолодити. Змішати з журавлинною сумішшю і відставити ще на 7 днів.
- Готовий напій відцідити, розлити у пляшки.
Окрім калгану до настоянки добре підходять перець, гвоздика та інші прянощі, проте саме він дає напою неповторний пряний аромат.
Користь від вживання журавлинної настоянки
Болотна ягода містить величезну кількість корисних елементів, яких немає у заморських фруктах. Цілий набір корисних кислот і мікроелементів, вітамінів групи B - неможливо все перерахувати.
Журавлинна настоянка має цілу низку лікувальних якостей:
- виручає за сезон застуд і при авітамінозі;
- добре зігріває та підвищує імунітет;
- захищає ясна та ефективно підвищує апетит;
- усуває суглобові болі та знижує тиск;
- допомагає при хворобах органів дихання;
- знімає біль у горлі та лікує цистит.
Особливо обережно слід вживати настоянку людям, які страждають на гастрити, хвороби печінки, серця та судин. Категорично заборонено напій вагітним жінкам, які годують матерям та дітям.