Як правильно розбавляти харчовий спирт із водою?

Як правильно розбавляти харчовий спирт із водою?

У більшості випадків зі спирту-ректифікату роблять домашню горілку, а також лікарські настої. Для отримання гарної горілки, необхідно ретельно дотримуватись пропорцій при розведенні чистого етанолу водою.

У цій статті ми розглянемо, як розводити спирт із водою, дотримуючись усіх правил технологічного процесу. Прості люди вважають, що нічого складного в цьому немає, і досить просто долити води. Насправді цей процес містить досить багато нюансів, яких обов'язково потрібно дотримуватися.

Який спирт можна розвести з водою до 40 градусів у домашніх умовах?

Харчовий етиловий спирт

Отже, припустимо, що спирт для домашньої горілки вже куплений. Відповідно до ДСТУ, будь-який харчовий спирт виробляється міцністю 96%. Щоб вийшла горілка, нам потрібно розвести спирт до 40 градусів у домашніх умовах. Можна вибрати етанол таких сортів:

  1. Пшенична сльоза. Для виробництва спирту використовують тверді сорти пшениці. Зазвичай, застосовується для випуску елітних марок алкоголю. Це найкращий варіант для приготування домашнього алкоголю.
  2. Альфа. В основі лежать змішані злаки: жито та пшениця. Марка також відноситься до елітних, застосовується для виробництва горілки преміумкласу.
  3. Люкс. При виготовленні застосовуються злакові культури, але з додаванням крохмалю до 35% загального обсягу.
  4. Екстра. Тут до складу додається вже до 60% картопляного крохмалю.

Для домашніх алкогольних напоїв спирт поганої якості не можна використовувати. Наприклад, заводський спирт вищого очищення не належить до технічних сортів, але й рідко використовується для виробництва напоїв. Його застосовують для виробництва дезінфекторів. Наведені вище сорти підійдуть для приготування горілки в домашніх умовах, але також необхідно запам'ятати, як правильно розводити спирт з водою.

Якою водою краще розводити питний спирт?

Вибираємо воду для розведення спирту

Винороб-аматор повинен знати, якою водою розводити спирт для отримання гарної горілки. Один із показників, на які потрібно орієнтуватися – жорсткість води. Чим менше у складі рідини кальцію та магнію, тим вона м'якша і, отже, смак готового напою буде кращим.

Оптимальний рівень жорсткості води не повинен виходити за межі 1-2 мг/л. Показнику відповідає, наприклад, дистильована чи вода у пляшках.

Отже, яку воду застосовувати:

  • З водопровідного крана. Категорично не рекомендується використовувати цю основу. Вона містить дуже багато шкідливих домішок і фільтрація мало допомагає.
  • Кринична. Смакові якості чудові, але визначити її жорсткість можна лише у лабораторних умовах. Тому застосування може нести ризики псування готового продукту.
  • У пляшках. Фахівці стверджують, що краще розбавити спирт водою у пляшках, що продається у магазинах. Має чудові органолептичні характеристики, і горілка вийде смачною.
  • Дистильована. Ця вода позбавлена смаку чи запаху. Горілка з неї вийде несмачна. Але для фруктових настоянок вона підійде чудово. Адже фруктовий присмак і аромат не перебиватимуться присмаком самої води.

У яких пропорціях розводити чистий спирт із водою?

Для визначення, у якому співвідношенні розводити спирт із водою, фахівці радять застосовувати табличку Фертмана. З цієї таблиці можна отримати пропорції для будь-якого напою фортеці.

У якому співвідношенні розводити спирт з водою

Важливо! Таблиця показує правильні значення за умови дотримання потрібної температури рідин, що змішуються (не більше 20 градусів Цельсія).

Крім того, правильно розвести спирт для пиття можна за допомогою формули:

X = 100NP/M - 100P

Де:

  • N – первісна фортеця;
  • М – кінцева фортеця;
  • Х – обсяг води в мілілітрах;
  • Р – коефіцієнт (обсяг початкового розчину поділяється на 100).

Використовуючи цю формулу, можна розбавити чистий спирт водою до 40 градусів у суворих пропорціях.

Розбавляти харчовий спирт водою чи воду спиртом?

Наливаємо спирт у воду

Концентровані кислоти та спирту відрізняються особливими правилами розведення: продукт, що розчиняється, додається в розчинник. Дотримання цього правила потрібне зниження тепловиділення в процесі. Тому при розведенні харчового спирту його ллють у воду.

Якщо зробити навпаки - відбувається реакція окиснення, в результаті якої утворюються вугільна кислота та пероксид. Крім того, температура рідини сильно підвищується. Це впливає на підсумковий присмак та прозорість горілки. Однак, якщо розбавляти питний спирт міцністю в 50 градусів і нижче, ця рекомендація не така важлива.

Як правильно розбавити етиловий спирт, щоб вийшла горілка?

Допоможе правильно розвести спирт, щоб вийшла горілка та дотримання деяких технічних особливостей процесу:

  1. Дотримуйтесь пропорції. Підбирати співвідношення інгредієнтів "на око" явно не слід. Якщо не вгадати з концентрацією, то в результаті вийде не горілка, а сурогатне пійло, шкідливе для організму. Хорошим співвідношенням буде 2:3 частин спирту та води відповідно. Вимірювати краще у грамах, а не мілілітрах.
  2. Враховуйте контракцію. Якщо змішати один літр спирту з такою кількістю води, то вийде трохи менш як два літри. Це називається процесом контракції. Через таку особливість обчислювати правильні пропорції продукту дещо важче.
  3. Змішування. Згідно з правилами, розводити етиловий спирт потрібно наступним чином: після змішування компонентів необхідно різко збовтати ємність з рідиною, перевернувши її догори денцем.
  4. Окислення. Після того спирт розведений водою, повинен вийти розчин, відомий як сортування. Це ще не горілка. У ній немає специфічного горілчаного аромату та присмаку. Для перетворення сортування на горілку необхідно використовувати під час виготовлення оцтову кислоту, а також ефір. Рідина пропускається через марлю з активованим вугіллям. Внаслідок чого відбувається окислення з утворенням оцтового альдегіду. Ця речовина перетворюється на оцтову кислоту, що створює ефір при змішуванні з чистим спиртом. Зрештою смак етанолу пом'якшується внаслідок впливу кислоти, а ефір надає продукту горілчаного аромату.
  5. Відстоювання. Отриманий напій обов'язково має відстоятися. Не варто одразу вживати його після приготування. Це необхідно для того, щоб реакція між його складовими стабілізувалася та заспокоїлася. З метою отримання алкоголю потрібної якості його треба дати спокій на дві або три доби. Тару поміщаємо в темне прохолодне місце і на якийсь час забуваємо про неї.

Використовуючи цю інструкцію, можна зробити чудову горілку в побутових умовах. Рецепт простий. Головне – точно дотримуватися всіх зазначених вище рекомендацій.